HAKKIMIZDA

MAKALE NEDIR? 
Edebî, bilimsel, kültürel, dini, siyasî, tarihi vb. Aklınıza gelebilecek her konuda, bilgi ya da bir düşünce aktarılan, akıcı anlatim, imla kurallarina uygun cümleler, yerinde kullanılmış kelimeler ile, anlam karmaşası olmadan, yazıya dökülmüş her metin, birer makaledir. Konusu ne olursa olsun, anlatmak istenilen net bir şekilde ve doğru bilgilerle anlatılması gerekmektedir. 
Yazılacak konu her ne ise; o konu hakkında yeterli bilgi sahibi olunması gerekir. Yazacağınız konuyu destekleyen veriler kullanacaksanız, saglam kaynaklardan olması gerek ve kaynagini da ayrıca belirtmeniz gerek. Konuya hakim olmadan vereceğiniz bilgiler, makaleyi eksik kilacak ve bu da okuyucunun dikkatinden kacmayacaktir. Bu sebeple eksik ya da hatalı bilgiler vermekten kaçınılmalıdır. 
Makalenin içeriği kadar, makale yazım şekli de çok önemlidir. Yanı ne kadar kısa ya da uzun olursa olsun, yazi yazmanın da bir adabı vardır. 
Okuyucu sıkmayan, sürekli ayni kelime ya da cumleleri tekrar etmeyen, vurgu yapmak istedigi konu ya da noktayı dolaylı yollardan değil de direkt anlatabilen bir dil tercih edilmeli. Ne olduğu anlaşılmayan, sonu gelmemiş cümlelerden kaçınılmalı. Kelimeler doğru ve yerinde kullanılmalı. Bu sebeple kelime dağarcığının geniş olması çok önemli. Kelime zenginligi bir çok makaleyi daha okunur hale getirir. Çünkü , okuyucu makale okurken, sadece o konu hakkında bilgi sahibi olmaz. Kullanacağınız değişik her kelimeyi hafızasına yazar ve kelime bilgisi kazanmış olur. Kelime zengini makaleler, yazar için de bir nev referanstir ve yazilarinin tekrar tekrar okunmasını saglar 
Imla, bir makalenin olmazsa olmazi. Imla hatasi olan yazılar genelde okunmaz çünkü cümle bitisi ya da vurgusu net değildir. Mesela, nefes aralığı diye tabir edilen virgül kullanım noktaları çok önemli. Anlam karmaşasının en önemli sebeplerinden biridir virgül ve diğer noktalama işaretleri. Bu sebeple imla konusuna hakim olunmalı. Kelimeler, cümleler her ne kadar yerinde kullanılırsa kullanılsın, imla eksikligi o cümleye çok farklı anlamlar katılmasına sebep olabilir. 
Bir diğer önemli husus, anlatım bozukluğuna yol acmayan kelime/cümle kullanılmalı. Konunun gidişatına uymayan alakasız bir söz öbegi, tüm dikkati dağıtabilir, okuyucuyu yazıdan bir anda uzaklaştırabilir. 
Makale yazmak, her anlamda yeterli bilgi gerektirir. Bu sebeple, her cümle hatta her kelime çok dikkat edilerek ve arastirilarak yazılmak zorundadır. 

makalebizde.com, Ekgelir parakazanma , internetten para kazanma işleri ,evde ek iş , bayanlara iş fırsatları gibi alanlarda, makale, ve
güncel bilgiler odaklı en etkin Türkçe makale bloğudur.

makalebizde.com; “Kariyerde Yükselmenin Sınırı Yok, Sende Bize Katıl Sende Kendini Geliştir” sloganı ile
10.12.2018 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

makalebizde.com; İnternetten para kazan , Bayilik veren firmalar , Yeni iş kurmak ,Evde Ek iş , Mobil kazançlar , Başarı hikayeleri , olmak üzere 6 kategoriden oluşmaktadır.

makalebizde.com; Ek gelir ve para kazandıran işler tanıtımı alanında içerik üretme konusunda Türkiye’nin en kapsamlı bilgi bloğunu
olmayı amaç edinmiştir.


makalebizde.com; iş, para ve kariyerin söz konusu olduğu her alanda ilgi çekici ve faydalı içerikler
oluşturmaktadır. Hız kesmeden yayın hayatına devam eden
makalebizde ; gelecekle ilgili daha
bir çok projeside yapım aşamasında olup uygun zamanda sizlerin hizmetine sunulacaktır.


makalebizde.com; Güçlü yazar kadrosu ve siz değerli milyonlarca okur kitlesi sayesinde Türkiye’nin en
etkin Türkçe kariyer bloğu olmayı başarmıştır. Ülkemizde kariyer ve iş alanında katkı sağlamayı amaç
edinen
makalebizde.com, bu alanda kazançlı işler kelimesinin tam karşılığı olma gayesi içerisindedir. Bizim
amacımız, siz değerli okurlarımıza her daim en iyisini üretmek ve sunmak, sizlerin hayatına
dokunmaktır.

2018 yılı sonunda faaliyete geçen
makalebizde.com sizlere
hizmet sunmaktan büyük bir gurur ve onur duymaktadır. Bizleri güçlü kılan sizlersiniz ve sizlerle
daha birçok başarıya adım atmak için gece gündüz çalışacağımızdan da emin olabilirsiniz.


makalebizde.com, hakkında görüşlerinizi, yorumlarınızı ve isteklerinizi İletişim sayfasından bizlere
iletebilirsiniz.