BİSİKLET İLE ÇOK YÖNLÜ KAZANÇ

Ülkemizde, işine gidip gelirken, trafik çilesine takılmadan gitmek isteyenlerin birçoğunun bisiklet kullanmaya yöneldiğini biliyoruz. Ya da tatil beldelerinde ve yine nüfus yoğunluğunun az olduğu yerlerde, ulaşım için bisiklet kullanımının giderek arttığını duyuyoruz.
Bir diğer bisiklet kullanım alanı da günlük gezintiler için kiralama ya da bisiklet organizasyonları gibi aktiviteler.

Bisikletle ilgili aktiviteler ülkemizin bir çok kesiminde mevsimlik gibi görünebilir ancak belki yıllar boyu kazanç sağlanabilecek altarnetif bir gelir kaynağı olabileceğini hiç düşündünüz mu?
Bir kaç farklı şekillerde bisiklet üzerinden ek kazanç elde edebilirsiniz.
Mesela bisiklet tamiri, çok üst düzey ustalık gerektirmeyen, eli az da olsa tornavidaya yatkın olan birçok kişinin yapabileceği bir iş, evinizin önünde bile küçük çaplı tamir işlerini yapabilirsiniz ki, dükkana gerek bile yok. Genelde hobi olarak yapılır tamirat işi ancak ek ise dönüştürülmesi çok muhtemel.

Bisiklet Tamiri

Yine yaşadığınız yerin insan potansiyeli ve hareketliliğine göre en az 5 bisiklet satın alıp, bunları saatlik, günlük kiraya verebilirsiniz. Hatta hem kendi bisiklet sayınızı arttırarak hem de bisiklet tutkunları ile bir araya gelerek kiralama işi dışında, yaz kış farketmeksizin bisiklet organizasyonları düzenleyebilir, bu sayede hem müşteri potansiyeli hem de çevre edinme adına ilerleme sağlarsınız.

Kendinize ait bir dükkan ya da evinizin depo olarak kullandığınız bir bölümü varsa, dükkanınızı ve müsaitse, evinizin depo kısmını ya da tamamen apayrı ayrı bir depo kiralayarak bisikletlerin tamirini yapabileceğiniz gibi, bisiklet sahiplerinin bisikletlerini saklayabileyeceğini de söyleyebilirsiniz. Bu sayede tüm yıl boyunca kazanç elde etmiş olursunuz. Bunların yanı sıra bisiklet yarışçıları, yaz, kış, yağmur, çamur demeden bisiklet kullanırlar ve bu durumda sizin için bir avantaj olabilir. Çünkü kimi bisiklet sahipleri kendileri tamir eder ama kimileri yapamaz. Bisiklet yarış gruplarına da ulaşabilirseniz bu sayede, ister tamirat ister kiralama adına bütün sezon kazanç sağlamış olursunuz. Sosyal medyayı kullanarak daha çok insana ulaşmanız zor değil.

Tamirat ya da kiralama isi yapmadan da yukarıda bahsi geçen “bisikletleri otopark hizmeti vererek saklama” seklinde de gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için güvenlik, üst seviyede tutulması gerekmektedir, belki sizlere bir bisiklet parçası pahalı gelmeye bilir veya az gözükebilir ama tam tersine bisiklette çok fazla parça vardır (gidon, çatal, sele, dişler, vites, pedal, vb.) ve kalitesine göre de bazı parçaları pahalıdır.

Tamirat, kiralama ya da organizasyon gibi çok yönlü kazanç kapısına sahip olan bisikletlerle küçük çocuklar için de kiralama yöntemine gidebilir, mahallenizde küçük bir alanda ya da parkta bu işi yapabilirsiniz. M

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir