BARDAKTA SÜT MISIR..!

Sayıları her gecen gün ciddi anlamada artan Seyyar Bardak’ta Mısır işinin hem maliyeti az hem zahmetsiz hem de kar marjı oldukça yüksek.

Hızla gelişen girişimcilik sektöründe, adından sıkça söz ettiren mısır arabaları, Avm’lerde , mağaza önlerinde, sokaklarda hatta sahillerde, tüketicilerin beğenisine sunulmakta. Ülkemizin damak tadının tanıtılmasında da buyuk rol oynayan, Türkiye’nin her köşesindeki tatil beldelerinde, özellikle de turistlerin oldukça ilgisini çeken bu lezzet arabaları, 7 den 70 e herkesin uğrak noktası. Kendinizden pay biçin mesela, yaz veya kış farketmeksizin, yanından geçtiğiniz o küçük arabadan yayılan mis gibi mısır kokusu sizi de esir almıyor mu? Kalabalık olarak, 3-5 bardak aldığınızı farz edin bir de, bu durumda Mısır arabasını yerleştirdiğiniz konuma göre, bardağı en az 2 liradan günlük sadece 100 adet sattığınızı bir düşünün.

[adinserter block = “2”]

İşte tam da bu sebeple, imkanı olan ve değerlendirmek isteyen kişilerin yüzlerini güldürecek bir geçim kaynağı. İster ek is olarak ister kendi isiniz olarak yapın. Bu işin en güzel tarafı da yüksek kira ve prosedürlere takılmadan çok kolay bir şekilde kurup, faaliyete geçirir ve ilerletebilirsiniz. Ayrıca 1 yerine yerine 2 ya da 3 seyyar arabaya da sahip olup, farklı farklı konumlara yerlestirdiğinizde de kazancınızı ikiye hatta üçe katlama olanağına da sahipsiniz.

Bizlere gerekli olan seyyar mısır arabası ve aparatlarını hem internetten hem de iş yerlerine metal dolap/malzeme satışını yapan dükkan/mağazalardan temin edebiliriz. Mısır arabası bazen bayilik olarak da verilebiliyor. Mısır arabasını bulduktan sonra almanız gerekenler, kağıt bardak, peçete, mayonez ketçap, yağ, baharatlar ve kaşık gibi maliyeti küçük olan malzemeler. Yine bu malzemeleri de toptan almanız mümkün.

Gerekli Olan Malzeme ve Maliyeti

Mısır arabası. : 750 tl’den başlıyor ( en küçüğü)
Mısır kg fiyatı : 4 tl’den başlıyor (50 kg 200 tl)
Tüp (büyük) : 90 tl
Tüp (küçük) :35 tl
Ve diğer malzemeleri (peçete, bardak, yağ, baharatlar, mayonez, ketçap, plastik kaşık vs), toptan alış ya da adet/kg bazında ne kadar alacağınıza göre değişir. Minimum ortalama ile 200-250 tl de onlar için diyelim.
Artı olarak, bir mağaza sabit çalışmayı tercih ettiğiniz takdirde katlanacağınız kira bedeli; ya da araba sayınız fazla ise, çalıştıracağınız eleman için de maliyetiniz artacaktır.

Ne kadar kazanırım

Harcanacak sermaye çok fazla tutmasa da, kazancımız bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösterebilir. Mesela bir okul önünde günlük 300-500 tl ciro yapabilme durumu varken, yaya trafiğinin yoğun olmadığı bir cadde üzerinde, daha düşük bir miktar kazanmanız mümkün. Bunun için olabildiğince işlek, insanların sürekli gelip geçtiği yerlerde arabanızı konumlandırmalısınız. Yanı satış yapabilmek için kilit noktaları iyi belirlemeniz lazım.

[adinserter block = “2”]

Ortalama bir hesap ile;
Günlük 100 bardak mısır sattığımızı var sayarak,

100×2=200 tl günlük kazancımız
200×30 =6000 tl gibi bir ciro elde edersiniz. Bu rakamlardan ilk ay için maliyeti düştüğünüzde elinizde, en kötü ihtimalle 4000 tl gibi bir rakam kalır ki günlük 100 bardağın çok çok üstünde bir satış yapılabilir.

Gülhan

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir