KUMDAN PARA KAZANMAYA NE DERSİNİZ ?

Sizlere yeni ve bir o kadar da akıl dolu bir işten bahsedeceğim. Her zaman söylediğim gibi çocuklara yönelik yapılan yatırımlar hiçbir zaman yatırımcılarına kaybettirmemiştir ve bu yazımda yine hedef kitlesi çocuklar olan bir işten bahsetmek istiyorum. İşimizin adı kapalı alanda KUMDA ÇOCUK PARKI.

Bu iş fikrini elde etmem hiç de zor olmadı. Çocuğumla birlikte, AVM’ye gezmeye gittiğimde, içeride yeni acılan bir park gördüm. Ayak basılan alanlar ince kum ile kaplıydı ve üzerinde de çeşitli oyuncaklar vardı.

Park sahibi ile ne kadar görüşmek istesem de sıra bekleyenler sebebi ile bir türlü görüşme fırsatı bulamadım. 20 dakika kadar çocugumu bıraktım oynasın diye ve o arada da neler yapmışlar, işin işleyişi nasıl, nelere dikkat etmişler gibi gözlemlerim sonucunda anladığım şu ki gerçekten akıl dolu bir iş. Bunu iddia ediyorum çünkü günümüz çocukları sadece park ile yetinmiyor artık, o parkta neler var, zemini nasıl, oyuncakların renkleri ve çeşitlerini biz ebeveynlerden daha fazla inceliyorlar

[adinserter block = “2”]

Bu işin ortalama maliyetine gelince

1 ton ince kum. :1000 TL
Oyuncaklar. : 1500 TL
Bilgisayar. : 2000 TL
Ayakkabılık. : 200 TL
Küçük masraflar : 1000 TL

AVM’lere verilen kira bedeli ve kamera güvenlik sistemleri gibi masrafları kapsamaktadır.
Rakamlar, ürünlerin en uygun başlangıç fiyatlarıdır, kalite ve büyüklüğüne göre fiyatlar artış gösterir.

Peki bu işten ne kazanacağız?

Kum parkında 2 bayan görevli vardı çocuklarla ilgilenen ve gerçekten yoğun şekilde çocukları parka girmeleri için hazırlıyor, çıkanların da ayaklarını fırça ile temizliyorlardı. Ben çocuğumu 20 dakika gibi süre oynattım, 15 TL ödeme yaptım ve içeride benim çocuğumla beraber 5 çocuk vardı. Sadece o an için bile hesaplama yapınca, 20 dakikalık bir iste için 75 tl kazanç çok iyi. Tüm gün için kazancı hesaplamak zor değil bu durumda.

Çok fazla sermaye gerektirmeden kazanabilmek için hedef kitleyi doğru seçmek ya da gerçekten çok yaratıcı fikirlere sahip olmak gerek. İkisi de imkansız ve uzak değil.

Siz de Kumda Çocuk Parkı ile ilgili fikir almak isterseniz kum ctiy şirket ile irtibata geçebilir ya da sadece çocuğunuz için bir alan yaratmak adına resimde gördüğünüz oyuncakları bir araya getirebilirsiniz.

Muammer ERDOGAN

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir