TAK TAKIŞTIR PARA KAZAN..!

Takı Tasarımı Yapmak

Takı tasarımı yapmak için kesin kararlı olunmalı ve doğru yol izlenmelidir.
▪ Bu ise ayırabileceğiniz vakit
▪ Malzeme temin yeri/yerleri
▪ Malzeme alışı için ayırabileceğiniz bütçe
▪ Düzenli olarak kaç adet tasarım yapabileceğiniz,
▪ Satış için uygun yer/platformlar…
gibi, belirleyeceğiniz planlama ile işin başlangıcını yapabilir, bu işi meslek haline dönüştürebilirsiniz.

Nasıl satış yapabilirim?

İnternet kullanımında aktif iseniz kendinize bir internet sitesi açabilir, satışlarınızı doğrudan yapabilirsiniz veya sosyal medya araçları ile satış yapmaya başlaya bilirsiniz. Ekstra olarak, yakın çevrenize yaptığınız takıları sunarak para kazanabilirsiniz. Eğer tanıdığınız butik, bujiteri dükkanları varsa oralarda yaptığınız tasarımları vitrine koymaları için rica edebilirsiniz. Bu sayede üç kanaldan satış yapmaya başlamış olursunuz.

Çoğu kadın, takılarının kendine özgü tasarım olmasını ister veya giyeceği elbiseye uyumlu bir takı isteyebilir. Kendinize özgü veya kişilerin özel isteğine göre takı tasarımı yapılan kişiler daima sipariş alabilirler.

Özelikle hanımlar, gün yapmayı çok sever, katıldığınız her günde farklı farklı takılarınızı tanıtabilir, satış yapabilirsiniz. Hatta gün organizasyonları, sizin için harika bir pazara dönüşebilir. Bir de yaptığınız tasarımları sattığınız kişiler, çevrelerine anlatırsa takı siparişi alma durumunuz biraz daha fazlalaşır ve bu sayede daha çok kazanmış olursunuz. Yapmanız gereken ise yaptığınız tasarımları özenle yapmanız, göz nuru el emeği her iş gibi zor ama yapılamaz değil, hele ki görselliği çok önem veriyorsanız bu iş tam size göre..!

Takı tasarımdan ne kazanç sağlarım?

Bu iş için ne kadar kazanacağınız harcadığınız emek, verdiğiniz zaman ve kullandığınız malzemenin fiyatına bağlı olarak değişmektedir. Mesela: haftalık 50 adet takı tasarım yapan ile 100 tane yapan aynı kazanamaz haliyle.

Kendinize özgü en basit bir tasarım için, günümüz piyasasında en az 5-7 ₺ harcarsınız. Ama harcadığınız emek ve zamanı hesaba katınca, en basit bir kolyeyi bile 20 ₺ gibi bir fiyata satabilirsiniz. Bu işin epey kar payı var. İşe başlamak için ciddi sermayeye gerek yok, biraz cesaretle denemekte fayda var.

Mehmet Emir Yigit

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir