Türkobir Nedir?

Türkobir; Türkiye Kobiler Birliği tarafından, 2009 yılında 400 firma ile bir araya gelerek kurulan bir network marketing sistemidir. Bu sistem de üyeler tamamen kendi çabaları ile bir gelir elde etmektedir.

Türkobir sayfasından giriş yaparak, sisteme üye olmak için bir forum dolduruyorsunuz ve satış temsilcisi tarafından aranarak üyeliğinizi onaylanıyor. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra sistem üzerinden, Ücretsiz Satış Kataloğu veya Satış Setini istiyorsunuz. Satış setinin içerisinde sizler için seçilmiş, sistemin en hızlı satılan ürünleri ve fiyat listeleri vardır.

50 lira ücreti olan Satış Setini, kargo geldiğinde kapıda ödeme imkanı ile ödeyebiliyorsunuz. Ilk siparişinizden sonraki iki adet sipariş için; mesela 40 tl’lik siparişiniz için 25 tl hediye ediyor ve siz sadece 15 tl ödüyorsunuz. Başlangıçta vermiş olduğunuz 50 tl’yi hemen amorti ediyorsunuz yani.

Sistem üzerinden iki şekilde kazanç sağlayabilirsiniz;

  1. Satışlardan elde ettiğiniz kazançlar; katalog üzerinde tüm ürünlerin perakende fiyatları yazmaktadır, ürünler bu fiyattan satılıyor fakat ürünler size gelirken katalog fiyatlarından %35 daha aşağıda bir fiyata gönderiliyor yani 30 TL ye satılan bir ürün size 24 TL ye gelmiş oluyor.
  2. Sisteme kaydettiğiniz her üyenin yaptığı satış, size prim olarak dönmektedir ve bu primler 100 TL ye ulaştığında hesabınıza yatmaktadır. Ama bu parayı sipariş verirken kullanamıyorsunuz, direk çekim yapıyorsunuz.

Tüm siparişlerinizi sistem üzerinden kendiniz veriyorsunuz. Ödemesi de Satış Setinde olduğu gibi ürünler elinize geçtiği anda kargoya ödeniyor. Siparişleriniz 100 TL‘yi geçtiği anda kargo ücreti ödemiyorsunuz ve sistem size bir güzellik daha yapıyor. Eğer siparişleriniz 150 TL‘yi geçerse, size özel 3 adet ürünü, sepetinize %50 indirim ile ekleyebiliyorsunuz. En büyük avantaj ise katalogta 500’den fazla ürün çeşitliliği bulunmaktadır ve bu ürünlerin hepsi birinci sınıf kalitededir. Aynı zamanda bu ürünlerin hepsi Türkobir üyesi olan firmalar tarafından üretilmektedir. Bu sayede hem firmalar hem de bu işi yapanlar kazanç elde etmektedir. Eğer aile bütçesine ekstra bir katkı yapmak istiyorsanız bu iş tam size göre ve tamamen güvenilir. Devlet tarafından ev hanımlarına teşvik için çıkarılmış bir sistemdir.

Ali KILIÇ

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir