EVDEN MARKETİNG

Evinizden hiç çıkmadan marketing yöntemiyle yapabileceğiniz yüzlerce iş var ama, hepsini tek bir makaleye sığdırmak hem zor hem de sayfamızı takipte kalın diye, devlet sırrı olarak saklıyorum bir kısmını 🙂 Hepiniz network marketing’in ne olduğu hakkında biraz da olsa bilgiye sahipsinizdir. Kelime anlamı olarak, network bilgisayar ağı; marketing de pazarlama demek. Sizin bildiğiniz network marketing işinin bilgisayar ağıyla hiç alakası yok aslında. Sadece insanlar arasında hiyerarşik sistemle (b)ağ oluşturdukları için network demişler. Ama bizim şu an ilgilendiğimiz kısım “marketing” kısmı, yani pazarlama/satış.

Sürümden Kazanarak Satış

Avon, Amway, Farmasi, Huncalife, Ersağ vb. ürün satışı yapan kozmetik ve temizlik firmalarından, network kısmıylayla uğraşmadan yani üye yapabilme kaygısı taşımadan da çok rahat kazanç elde edebilirsiniz. Artık bu işlere üye insanlar, kataloglarını alıp kapı kapı gezmiyorlar, herkes internete yönelmiş durumda, üstelik tek tek değil, bir çeşit ürünün toptan satışını yaprak daha çok kazanıyorlar.

Öncelikle hem firmaların kataloglarında en çok satısı yapılan hemde fiyatı en uygun olan ürünleri belirleyin. Örnek; ruj, oje ya da leke çıkarıcılar.
Bu ürünlerden ilk etapta 3 ya da 5 tane birden sipariş verin. Size geliş fiyatı atiyorum 5 lira, satış fiyatı da 10 tl olsun, siz 8 liradan satışa sunun. Özellikle de instagramda, tanınmış firmaların ürünlerini, daha uygun fiyata almak isteyen milyonlarca insan var. Ve yine bu ürünleri satış fiyatının çok altında satan sayfalar var. Siz de sayfa açarak ve açtığınız sayfanın sıkı reklamını yaparak ürünlerinizi sayfa üzerinden satabilirsiniz. Bunu yaparken hem maliyeti sizi zora sokacak ürünlerden kaçının hem de hiç satış yapamama ihtimali olsa bile, sizin işinize yarayacak ürünler olsun.

2. El Piyasası

“Atmayalım lazım olur” diyenler burada mı? Tam sizlik bir iş.
Dünya üzerinde 2. El Piyasası çok büyük bir sektör haline geldi.
Ve her iş gibi bu sektör de sizin, bizim sayemizde büyüyor.
Evde kullanılmayan veya fazla olan kıyafetler, mobilyalar, mutfak araç-gereçleri, kitaplar, ayakkabılar, hatta kozmetik ürünleri, aksesuarlar, tüm bebek ürünleri, otomobil, motosiklet ve aklınıza gelebilecek bir çok ürünün, internetten satışını yapabilirsiniz.

Letgo, Sahibinden, Gittigidiyor, Dolap, Sanalpazar gibi onlarca sayfa, hem ikinci el hem de sıfır ürünlerinizi satmak için size imkanlar sunuyor.
Hem evde ki tüm eşyalar için, hem de ilk paragrafta bahsi geçen tüm kozmetik firmaların ürünlerinin satışını, yine 2 . el sitelerinde satabilirsiniz.

İster bir sitede isterseniz hepsinde, kendi adınıza kayıtlar açın, site kriterlerine göre gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra, satmak istediğiniz ürün her neyse, net ve her açıdan fotoğraflarını çekip, sitelere yükleyin. Satış süreciniz başladı, hayırlı olsun. Bazı siteler kredi kartı ödemesi kullanırken, bazıları kapıda ödeme işlemine onay veriyor artık seçimi size kalmış.

Evdeki eşyalar.
Benim de evde bolca bulunan kıyafet ve bazı derslerin kitaplarını bu sitelerden sattığım olmuştur. Tabir-i caiz ise, suya sabuna dokunmadan, bir kaç günlük cep harçlığımı çıkarmıştım.
Düzenli ve sürekli olarak kazanırsınız diye bir şey söz konusu değil tabi ki, satacak bir ürününüz olduğu sürece kazanırsınız. Kısa vadede çok kârlı bir iş. O zaman evinizin sağını solunu karıştırın bakalım, eminim satacağınız bir parça vardır bir yerlerde. “Bu da satılır mi?” demeyin, satılır, ayaklarımı satıyorum diye fotoğraf çekip, sitelere yükleyen adam gibi, satılık bir uzvunuz ya da organınız yoktur diye düşünüyorum, onun dışında her şey satılır.

Meryem SARI

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir