DÜŞÜN HAREKETE GEÇ VE BAŞAR..!

Düşündüm’de, dünya’ya tavuk olarak gelmediğimizin bir sebebi olmalı. İnsan mücadele etmek, savaşmak, başarmak ve yeniden başarmak için var.

[adinserter block = “2”]

Yatırım nedir ? Girişim nedir ?

Para kazanmak için sadece beden gücüne mi ihtiyaç vardır ?
Eğer öyle ise , neden bilindik tüm zenginler bilim, sanat, yatırım alanından çıkıyor hiç düşündünüz mü? Bu yazımda sizlere risk almadan, hayatın olası risklerinden kurtulamayacağınızı anlatmak istedim. Büyük bir başarı hikayesi ile de tasdiklemek tabii ki…

Tarih boyunca tüm ayaklanmalar, işçi sınıfının, patron sınıfına kendini kabul ettirme amacıyla yapılmıştır. Tamam ama patronlar ve işçiler arasındaki en büyük fark para ve sermaye olarak görünürken, bu sermayenin temelini hiç düşünüyor muyuz?

[adinserter block = “2”]

Çoğumuz ev, eşya ve görsele ciddi miktarda harcamalar yaparken, yatırım söz konusu olunca geri adım atıyoruz . Aslında kullandığımız eşyaların, giysilerin yaşantımızda kullandığımız binlerce ürünün, bize asla getirisi olmadığını, çöpe dönüşeceğini biliyor ve inatla almaya devam ediyoruz. Hesapladığımızda, çok ciddi kazanç potansiyeli olan meblağlar bu çöp kaderli ürünlere gidiyor. Üstelik hepimizin elinin altında, yatırım projelerine, fikirlerine tek tıkla ulaşabileceği cihazlar mevcut .

Şimdi bir fikrin doğuşunu ve doğurduğu muazzam sonuçları gösteren başarı hikayesi aktarayım .

MİCAEL EVANS ve MATT MOLONEY

Aslında yazılımcı olan iki arkadaş kendilerine web sitesi üzerinden kiralık ev ararken, yemek söylemeye karar verir. Ancak sipariş hattının fazlaca detaylı olması, mekan, menü ve iletişim gibi seçenekler arasında uzun zaman kaybetmelerine neden olur . Girişim ruhuna sahip bu iki arkadaşın aklına dahiyane bir fikir gelir. Kiralık daire aradıkları web sitesinin , restaurant uygulamasını yapmaya karar verirler. Yani bütün restaurantlari tek site altında toplayan bir yeni site kurarlar.

[adinserter block = “2”]

2004 yılında kurulan GRUBHUB , 2013 de SEAMLESS adlı şirketle birleşip , 2017′ de FOODLER adlı en büyük online yemek sipariş şirketini de bünyesine ekleyerek tekelleşmeye doğru hızla ilerler. Şu sıralar ABD ‘nin bu alandaki en büyüklerinden biri ve tahmin edilen şirket değeri 3 milyar dolar civarındadır.

Ülkemizi bu alanda temsil eden Yemek Sepeti şirketi’ninde milyar dolarlık değerlere ulaşması bizlerinde ümidi . Sermayesi ve kazancı bol günler dilerim …

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir